KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15307242
*
nr 1530 7242
Carl Ryd
(1883-1958), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1939-1941, "Metande pojkar, Småland" pannå, 37x54 cm, yttermått inklusive ram: 49x66 cm
Carl Ryd, svensk målare född 1883, död 1958.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 mars 2023
kl 20:39:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/3 20:25:02
1
1.500 kr
27/3 19:20:59
2
1.700 kr
27/3 20:12:15
1
1.700 kr
27/3 20:12:15
2
1.700 kr (Budbetjänt)
27/3 20:34:34
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl ryd olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:30
*
Carl Ryd
Carl Ryd, svensk målare född 1883, död 1958.
Läs om budbetjänten
nr 1530 7242
Carl Ryd
(1883-1958), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1939-1941, "Metande pojkar, Småland" pannå, 37x54 cm, yttermått inklusive ram: 49x66 cm
Carl Ryd, svensk målare född 1883, död 1958.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 mars 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/3 20:25:02 | 1 | 1.500 kr |
27/3 19:20:59 | 2 | 1.700 kr |
27/3 20:12:15 | 1 | 1.700 kr |
27/3 20:12:15 | 2 | 1.700 kr (Budbetjänt) |
27/3 20:34:34 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl ryd olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:30